Keresési eredmények

Sikeresen szerepeltek a MATE hallgatói a karate MEFOB-on!

Létrehozva: 2024 május 06.

Kata és kumite szakágakban is dobogós helyezések születtek.

Idén először rendezték meg karate sportágan a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot. Egyetemünket Módos Katalin 2. éves élelmiszermérnök hallgató és Nagy Gréta 2. éves kertészmérnök hallgató képviselte. 16 egyetem hallgatói neveztek a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen 2024. április 28-án megtartott versenyre. Hallgatóink két érmet is elhoztak: Gréta katában (formagyakorlat) bronzérmet, Kata kumitében (küzdelem) aranyérmet szerzett.

Bár Gréta az első fordulóban kis különbséggel alulmaradt a későbbi győztessel szemben, a vigaszágon sikeresen szerepelt, így 3. helyezett lett.

Kata meggyőzően küzdött, az ELTE és a Miskolci Egyetem hallgatóit legyőzve állhatott a dobogó legmagasabb fokára.